Jdi na obsah Jdi na menu
 


TAJEMSTVÍ ODHALENO!!!???

12. 4. 2009

!!!JE TO TADY!!! PŘINÁŠÍME SLIBOVANÝ EXKLUSIVNÍ ROZHOVOR S JAKUBEM DUDÁKEM, KTERÝ VZNIKAL NA TRASE PRAHA-(BUŠTĚHRAD)-KLADNO 11.4.2009. NUTNO PODOTKNOUT, ŽE J.D. O ROZHOVORU NEVĚDĚL, TUDÍŽ HO NĚKTERÉ OTÁZKY PONĚKUD ZASKOČILY.

 

 

(Pro lepší orientaci v diskusi jsem jednotlivé promlouvající oddělila barevně, a to takto: Vedee, Tessee, Kubík pozn. aut.)

 

Takže já zdravím všechny posluchače a první bych tu chtěla přivítat Terezu Vagner. Dobrý večer.

 

Dobrý večer.

 

Já nejdřív udělám takový minirozhovor s tebou. Tak Tessee, mám na tebe první otázku, proč jsme se tu vlastně dnes sešly?

 

Takže bylo to proto, že bychom chtěly vyjasnit jednu věc, kterou jsme zjistily z diskuse na našich internetových stránkách. Jedná se o dva příspěvky, ve kterých se píše, že jeden z našich herců Jakub Dudák prý zkouší nějaký muzikál a my jakožto zbývající členové (členky) ale o tom nemáme ani páru…

 

A já musím říct, že máme zrovna štěstí, protože Jakub Dudák je tady vedle mě, dobrý večer.

 

Dobrý večer.

 

Slyšel jsi, co říkala právě Tessee?

 

Ano, slyšel.

 

A mohl bys nám teda k tomu podat nějaké vysvětlující informace? Ty prý zkoušíš nějaký muzikál? Co to je za muzikál? A jak ses k té práci dostal?

 

Tak za prvé, já jsem to na té diskusi bohužel nečetl, ale asi tady došlo k informačnímu šumu, protože já žádný muzikál nezkouším. Ale dělám dvě nová představení a kromě toho zkouším ještě s jednou kapelou.

 

Tak ale odněkud ta informace musela vzniknout, přece by tam jen tak někdo nenapsal do diskuse takovouto informaci, dokonce se tam hovořilo i o pseudonymu a my se ptáme odkud? Odkud tato informace vznikla?

 

Tak to nevím. Jediné, o co se může jednat, že já jsem cca před rokem začínal s projektem muzikál 21…

 

Ne, ne, o to se nejedná…

 

Vlastně ty příspěvky psaly nějaké dvě ženy- zřejmě, co jsme tak vytušily, spoluherečky a ony právě psaly, že je to v současné době a že vystupuješ pod pseudonymem.

 

A jestli ještě mohu, tak já jsem si sháněla informace, kde se dá, pátrala jsem na vlastní pěst, mluvila s různými lidmi a pak mi můj bratr Marek ukázal smsku, která byla poslána z čísla Jakuba Dudáka a která mě, musím říci, velice zaskočila. Stálo v ní, cituji: „Teď ještě učinkuji v jednom muzikále, ale musím vystupovat pod pseudonymem. Hlavně to neříkej holkám, oni (gramaticky správně má být ony pozn. aut.) by mě záviděly.“

 

To se opravdu stalo?

 

Opravdu. Já jsem tu sms viděla na vlastní oči. Takže máš k tomu nějaké vysvětlení?

 

Tak abych zareagoval, tady je vidět, že v té smsce, kterou jsem posílal Markovi, se píše, že učinkuji v muzikálu. A v té diskusi se píše, že muzikál připravuji…

 

Ne, ne, tady se již od začátku bavíme o učinkování…

 

(současně s Vedee pozn. aut.) Vždyť se o tom bavíme celou dobu, o učinkování…

 

No ještě, že máme ten záznam (rozhovor jsme dělaly na diktafon v mobilu pozn. aut.)

 

Dobře, tak v tom případě jsem asi špatně rozuměl, takže ano, abych řekl, tak….. (dlouhá pauza)

 

 

 

Povídej.

 

Ano, je to pravda. Učinkoval jsem jednorázově jako host v muzikálu.

 

Ale nás zajímá především jeho jméno a pak nás také zajímá ten pseudonym…

 

Mohu, mohu? My bychom potřebovaly vědět, jaký to byl muzikál, kdo ho dělal, kdo v něm hrál a pod jakým pseudonymem si učinkoval ty?

 

(pauza) Takže tady k tomu bych vám řekl toto: pod pseudonymem jsem vystupoval proto, aby nebylo třeba přetiskávat programy, takže já jsem vlastně nevystupoval pod pseudonymem, ale pod jménem toho, co to běžně hraje (pozn. aut., který se ptá sám sebe: neřeší se tyto záskoky pouze vývěskou v divadle, příp. vložením papírku s tímto oznámením do programu?)

 

 

Můžu ti do toho skočit, jaké to bylo jméno?

 

 

Já bych se nerad šířil.

 

Ale jako, když se snažíme objasnit otazníky, které kolem tvého jména vznikají, tak ty informace potřebujeme vědět konkrétně.

 

Ano, ale já vám to konkrétně nepovím.

 

Dobře a co to teda bylo za muzikál?

 

To vám taky nepovím.

 

Tak tyto mlhavé informace mi naznačují, že to není pravda…

 

Ano i já si to myslím, ale dobrá pojďme dál. Ty ses ještě zmiňoval o dvou dalších představeních. Takže chceme vědět jméno souboru, působiště souboru…

 

…název inscenací…

 

…atd. atp….

 

Dobře, tak první hra se jmenuje Úhel pohledu, zmiňuji se o ní i ve svém profilu na Macacos, kde ji uvádím jako odehranou, ačkoli ještě nebyla uvedena.

 

Víš, co je zvláštní? Ty připravuješ nějaké projekty a tví nejbližší spolupracovníci o tom nemají ani páru.

 

Nemají, nemají.

 

Ale dobře, a ten Úhel pohledu to je autorská hra?

 

Do jisté míry ano, spolupracoval jsem na scénáři.

 

Kde se to bude hrát?

 

Bude se to hrát v Praze v Divadle U Hasičů a na Kladně se bude hostovat v Divadýlku.

 

Ano. A co je to za soubor, má příp. nějaké webové stránky, kde by o něm bylo více informací?

 

Ten soubor zatím název nemá, protože ten projekt se připravuje a zatím není třeba zakládat webové stránky ani název.

 

Kdo to režíruje?

 

(pauza) Kdo to režíruje? Tak na tom opět spolupracuji já.

 

Aha. To nám stačí. Druhá inscenace se jmenuje jak?

 

Druhá inscenace je tedy už autorská.

 

Jsi autorem?

 

Ano. Jinak ta hra zatím název nemá a hraju ji se souborem na Kladně, který má 5 členů včetně mě.

 

Jak se ten soubor jmenuje?

 

Tento soubor… jméno zatím… bude asi… nevím (nejvíc lol pozn. aut.).

 

Aha. No já si myslím, že tahle diskuse začíná být velmi zajímavá. Ale my se tady pořád bavíme nekonkrétně, řekl si pět členů, tak nám řekni jména těch pěti lidí resp. čtyř, když jedním z nich jsi ty?

 

Ano, takže jeden se jmenuje Luděk, příjmení bohužel nevím.  Pak je tam Lucka, ještě je tam Helena Kadlecová a Dan Kočí. S tím projektem vlastně přišla Helena a požádala mě o spolupráci.

 

A co bych ještě od tebe potřebovala vědět, je jméno kapely, potom kde vystupujete a příp., kdy v nejbližší době tě diváci budou moci vidět?

 

Takhle kapela se jmenuje nějak od „M“… „Mil“ něco… „Mil“… tak nějak prostě. Tu kapelu si nepamatuju, má to takovej hodně debilní název a budeme vystupovat v Praze v hotelu Villon nebo tak nějak se ten hotel jmenuje.

 

Kdy?

 

(vytahuje mobil pozn. aut.) Kouknu se.

 

Na to už nemáme čas.

 

Takže děkujeme za rozhovor.

 

Tak jo… tak já děkuju, na shledanou všem a já…

 

Já k tomu nemám co dodat!

 

Ani já. Na shledanou!

 

 

(Diskusi jsem záměrně nechala v co nejautentičtější podobě, zejm. výpovědi J.D. byly ponechány víceméně v původním znění pozn. aut.)

 

!!!DOUFÁME, ŽE JSME TÍMTO ROZHOVOREM PŘISPĚLY K VYJASNĚNÍ ALESPOŇ NĚKTERÝCH OTAZNÍKŮ KOLEM JMÉNA J.D., O TOM, CO JE PRAVDA A CO FIKCE UŽ SI MUSÍ KAŽDÝ ČTENÁŘ UDĚLAT OBRÁZEK SÁM! KDYBY VÁS NAPADLY DALŠÍ OTÁZKY, NEJEN NA J.D., SMĚŘUJTE JE DO DISKUSE A MY SE BUDEME POKOUŠET POSTUPNĚ OTAZNÍKY MAZAT!!!